Click on an alumni listing from Vancouver, BC to find more information about the person.

Can't find the person you are looking for?
Search Classmates.com®

School Not Listed? Click here to search Classmates.com®

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

Name High School Grad Year
Florence Liang Point Grey Secondary School Class of 2003
Michele Liang Windermere Secondary School Class of 2000
William Liang Eric Hamber Secondary School Class of 1976
Cam Liberki Templeton Secondary School Class of 1990
John Lien Gladstone Secondary School Class of 1999
Ian Lifchus Kitsilano Secondary School Class of 1963
Douglas Lightheart Notre Dame High School Class of 1967
John Liket St Georges School
Greg Lillico Point Grey Secondary School Class of 1972
Betty Lim John Oliver Secondary School Class of 1980
Cheryl Lim Britannia Secondary School Class of 1977
Chris Lim Templeton Secondary School Class of 1971
David Lim John Oliver Secondary School Class of 1974
Adam Limbrose Templeton Secondary School Class of 1977
Jessica Lin Point Grey Secondary School Class of 2006
Mike Lin Kitsilano Secondary School
Allan Lind Lord Byng Secondary School Class of 1958
Naida Lindner Sir Charles Tupper Sec School Class of 1969
Susans Lindsay Kitsilano Secondary School Class of 1944
David Lindsey Britannia Secondary School Class of 1960
Dwaine Lindvik Vancouver Technical Sec School
Judy Lipinski Windermere Secondary School Class of 1966
Karen Lipp Vancouver Technical Sec School Class of 1973
Terry Lipss John Oliver Secondary School Class of 1983
Robert Lisle Point Grey Secondary School Class of 1968
Susan Lit Magee Secondary School Class of 1987
Pola Litsky Eric Hamber Secondary School Class of 1986
Sharon Litsky Eric Hamber Secondary School Class of 1984
Kam Litter Windermere Secondary School
David Little Windermere Secondary School Class of 1982
Glenna Little Magee Secondary School Class of 1965
Dianne Litwin Notre Dame High School Class of 1963
Curt Litzke Point Grey Secondary School Class of 1987
Anthony Liu Gladstone Secondary School Class of 2012
Debra Liu Eric Hamber Secondary School Class of 2000
Doreen Liu Windermere Secondary School Class of 1982
Mary Liu Templeton Secondary School Class of 1973
Tommy Liu Windermere Secondary School Class of 2008
Brenda Livingston Vancouver Technical Sec School Class of 1979
Susan Lloyd Gladstone Secondary School Class of 1976
Uliana Lloyd Notre Dame High School Class of 1984
Elaina Lo Gladstone Secondary School Class of 1987
Jonathan Lo Sir Winston Churchill Sec School Class of 1994
Angela Lochhead Windermere Secondary School
Evelyn Lock Eric Hamber Secondary School Class of 1984
Gordie Locke Windermere Secondary School Class of 1992
Paula Locke Lord Byng Secondary School Class of 1963
Caprice Lockhead Windermere Secondary School Class of 1984
Sue Lockington Point Grey Secondary School Class of 1973
Gloria Lodge John Oliver Secondary School Class of 1980
Larry Lodge John Oliver Secondary School Class of 1968
Maisie Loe Gladstone Secondary School Class of 1990
William Loftus John Oliver Secondary School Class of 1993
Amber Logie Kitsilano Secondary School
Gail Loiselle John Oliver Secondary School Class of 1966
Mil Lol John Oliver Secondary School Class of 1988
Danica Loncar Britannia Secondary School Class of 1978
Victor Loney Eric Hamber Secondary School Class of 1976
Mary Long Little Flower Academy Class of 1983
Vaile Long Lord Byng Secondary School Class of 1977
Rocky Longton Kitsilano Secondary School
Jean Loo Killarney Secondary School Class of 1979
Peter Lood Point Grey Secondary School Class of 1965
Michelle Loro Windermere Secondary School Class of 1980
Lydia Lot Killarney Secondary School Class of 1974
Doug Lott Eric Hamber Secondary School Class of 1964
Shelley Lou Kitsilano Secondary School Class of 1980
Shirley Lou Kitsilano Secondary School Class of 1973
Bernie Loughran Gladstone Secondary School Class of 1958
Rick Lougran Kitsilano Secondary School Class of 1956
Calvin Louie Eric Hamber Secondary School Class of 1973
Jonathan Louie Point Grey Secondary School Class of 2002
Julia Louie Windermere Secondary School Class of 1989
Karen Louie Eric Hamber Secondary School Class of 1975
Nancy Louie John Oliver Secondary School Class of 1984
Raymon Louie Templeton Secondary School Class of 1988
Cathy Loukas Prince Of Wales Sec School Class of 1980
Anna Lovick Point Grey Secondary School
Annie Low Windermere Secondary School Class of 1976
Larry Low Britannia Secondary School Class of 1979
Peter Low Notre Dame High School
Donna Lowden Point Grey Secondary School Class of 1985
Danny Lowe John Oliver Secondary School Class of 1986
Terry Lowe Templeton Secondary School Class of 1972
Tony Lowe Sir Winston Churchill Sec School Class of 1976
Victor Lowe Eric Hamber Secondary School Class of 1964
Lau Lowes John Oliver Secondary School Class of 1976
Laurie Lowes John Oliver Secondary School
Fran Lu Gladstone Secondary School
Francis Lu Gladstone Secondary School Class of 1983
Henry Lu Windermere Secondary School Class of 1987
Kevin Lu Vancouver Christian School
Tecson Lucia Windermere Secondary School Class of 1980
Vicia Lucier Point Grey Secondary School Class of 1973
Cath Ludwig Lord Byng Secondary School Class of 1992
Donna Lueck John Oliver Secondary School
Richard Lueger Sir Charles Tupper Sec School Class of 1963
Amiee Lui Killarney Secondary School Class of 1993
Anita Lui Prince Of Wales Sec School Class of 2000
Danny Lui Templeton Secondary School Class of 1976
Barbara Luisuk Sir Charles Tupper Sec School Class of 1966
Aldona Lukosevicius Kitsilano Secondary School Class of 1964
Antony Lulic Killarney Secondary School
David Lum Eric Hamber Secondary School Class of 1988
Florence Lum Gladstone Secondary School Class of 1987
Linda Lum Eric Hamber Secondary School Class of 1976
Sherri Lum Vancouver Technical Sec School Class of 1984
Hans Lundstrom Magee Secondary School Class of 1971
Alvin Lung Sir Winston Churchill Sec School Class of 1980
Darlene Lunn John Oliver Secondary School Class of 1966
Brad Luo Killarney Secondary School Class of 2007
Jennifer Luo Windermere Secondary School Class of 2010
Dario Luongo Templeton Secondary School Class of 1976
Kenneth Luporini Vancouver Technical Sec School Class of 1947
Carolyn Lush Gladstone Secondary School Class of 1962
Rick Lutz Windermere Secondary School Class of 1972
Wilson Luu Windermere Secondary School Class of 2000
Margaret Lydon Little Flower Academy Class of 1953
Graham Lye Point Grey Secondary School Class of 1992
Colton Lynxleg Sir Charles Tupper Sec School
Andy Ma Vancouver Technical Sec School Class of 1990
Charlene Ma Sir Charles Tupper Sec School
Elaine Ma Britannia Secondary School Class of 1989
Elanie Ma Britannia Secondary School Class of 1988
Ja Ma Windermere Secondary School Class of 1991
Justine Ma Gladstone Secondary School Class of 1999
Kelly Ma Point Grey Secondary School Class of 1992
Michael Ma Sir Winston Churchill Sec School Class of 1968
Pearl Ma Killarney Secondary School Class of 1996
Raymond Ma Gladstone Secondary School Class of 1982
Rick Ma Britannia Secondary School Class of 1981
Jay Macallum Lord Byng Secondary School Class of 1983
Ian Macaskill Kitsilano Secondary School Class of 1967
Stephanie Macaulay Lord Byng Secondary School
Joyce Maccoulgh Lord Byng Secondary School Class of 1960
Alison Macdonald Killarney Secondary School Class of 1974
Arlene Macdonald John Oliver Secondary School Class of 1972
Clair Macdonald Magee Secondary School Class of 1945
Dean Macdonald Windermere Secondary School Class of 1973
Donna MacDonald Sir Charles Tupper Sec School Class of 1968
Fran MacDonald Lord Byng Secondary School
Heather Macdonald Templeton Secondary School
Jim MacDonald Sir Charles Tupper Sec School Class of 1970
Peter Macdonald Point Grey Secondary School Class of 1982
Peter Macdonald Lord Byng Secondary School Class of 2002
Sandy Macdonald Sir Winston Churchill Sec School Class of 1973
Tom Macdonald Gladstone Secondary School Class of 1973
Glenn Macdonell Prince Of Wales Sec School Class of 1971
Andrew Macdougall Prince Of Wales Sec School
Michelle Macey Magee Secondary School Class of 1974
Sott Macfarlane Point Grey Secondary School Class of 1993
Barry Macintyre Templeton Secondary School Class of 1969
Marian Mack Notre Dame High School Class of 1972
Carol MacKay Kitsilano Secondary School Class of 1974
Joanne Mackay Killarney Secondary School Class of 1971
Janice Mackedie University Hill Sec School Class of 1970
Carol MacKenzie Eric Hamber Secondary School Class of 1964
Eileen Mackenzie Lord Byng Secondary School Class of 1956
Lexi Mackenzie Point Grey Secondary School Class of 1967
Marnie Mackenzie David Thompson Sec School Class of 1965
Teresa Mackenzie Little Flower Academy Class of 1977
Elsie Mackey King Edward School
Kara Mackinnon Little Flower Academy
Bob Mackintyre King George School Class of 1974
Marie MacLachlan Point Grey Secondary School Class of 1976
Carol Maclean John Oliver Secondary School Class of 1970
Don Macleod Kitsilano Secondary School Class of 1958
Peter Macnaughton St Georges School Class of 1951
Heather MacNeill Point Grey Secondary School
Peter Macpherson Gladstone Secondary School Class of 1963
Sandra Macquarrie Magee Secondary School Class of 1960
Vaila Macswan Lord Byng Secondary School Class of 1969
Dennis Madanski Britannia Secondary School
Denise Madansky Britannia Secondary School Class of 1983
Crystal Maddeaux Killarney Secondary School
Gian Madeo Gladstone Secondary School Class of 1986
Gina Madeo Gladstone Secondary School
Gary Madison Gladstone Secondary School Class of 1971
Mari Madrona Point Grey Secondary School
Martha Magavin Prince Of Wales Sec School Class of 1972
Nick Magistrale Britannia Secondary School Class of 1969
Robert Magnussen Lord Byng Secondary School Class of 1964
Stephnee Magueen Point Grey Secondary School Class of 1970
Allan Mah John Oliver Secondary School Class of 1996
Amy Mah Windermere Secondary School Class of 1981
Christine Mah Sir Winston Churchill Sec School Class of 1990
David Mah Windermere Secondary School Class of 1976
Diana Mah Gladstone Secondary School Class of 1983
Eileen Mah Killarney Secondary School Class of 1982
Elaine Mah Windermere Secondary School Class of 1986
Jan Mah Britannia Secondary School Class of 1969
Joy Mah Britannia Secondary School Class of 1987
Kathy Mah Britannia Secondary School Class of 1970
Keith Mah Windermere Secondary School Class of 1992
Lillian Mah Britannia Secondary School Class of 1973
Linda Mah Killarney Secondary School
May Mah Britannia Secondary School Class of 1972
Peter Mah Britannia Secondary School Class of 1988
Peter Mah Gladstone Secondary School Class of 1975
Roy Mah Sir Charles Tupper Sec School Class of 1967
SN Mah Templeton Secondary School Class of 1981
Thomas Mah Gladstone Secondary School Class of 1985
Kulwinder Mahil David Thompson Sec School Class of 1994
Sathie Mahil John Oliver Secondary School Class of 1988
Satnam Mahil John Oliver Secondary School Class of 1988
Elfreida Maier Kitsilano Secondary School Class of 1972
Stephen Maier Kitsilano Secondary School Class of 2003
Chris Majowski Sir Charles Tupper Sec School Class of 1967
Christine Majowski Sir Charles Tupper Sec School Class of 1967
Eva Mak Killarney Secondary School Class of 2003
Mary Makinen Gladstone Secondary School Class of 1969
Sophia Makris Point Grey Secondary School Class of 1993
Demitios Malamas Ecole Secondaire Kitsilano Class of 1975
Spiros Malamas Sir Charles Tupper Sec School Class of 1982
Strato Malamas Ecole Secondaire Kitsilano Class of 1976
Sandra Maldeis Windermere Secondary School Class of 1973
Dan Maloney Killarney Secondary School Class of 1969
Amy Man Windermere Secondary School Class of 1981
Gino Man Windermere Secondary School Class of 1978
Juliana Man Windermere Secondary School Class of 1974
Jasbir Mangat John Oliver Secondary School Class of 1991
Ardenn Mangoba Windermere Secondary School Class of 2014
Rose Mangoni Gladstone Secondary School Class of 1976
Sarmine Manivannan Point Grey Secondary School Class of 2011
Blair Mann John Oliver Secondary School Class of 1987
Har Mann John Oliver Secondary School Class of 1986
Harj Mann John Oliver Secondary School Class of 1986
Pau Mann Sir Charles Tupper Sec School Class of 1990
Peter Mann Windermere Secondary School Class of 1982
Ravinder Mann Kitsilano Secondary School Class of 1976
Sylvia Mann Gladstone Secondary School Class of 1981
Cher Manning Killarney Secondary School
Linda Manson John Oliver Secondary School Class of 1974
Viehanoosh Mansourian John Oliver Secondary School Class of 1982
Russell Mantei David Thompson Sec School Class of 1978
Sandy Manual Windermere Secondary School Class of 1969
Marco Manzi Windermere Secondary School Class of 1986
Loris Mar Magee Secondary School Class of 2002
Sharon Mar Kitsilano Secondary School Class of 1978
Winston Mar Killarney Secondary School Class of 1979
Joanne Mara Gladstone Secondary School
Bonnie March John Oliver Secondary School Class of 1965
Susie March Kitsilano Secondary School Class of 1983
Robert Marchetto Notre Dame High School Class of 1978
Marilyn Marconi Vancouver Technical Sec School Class of 1955
Kidder Margaret Magee Secondary School Class of 1964
James Margellos Lord Byng Secondary School Class of 1954
Bruce Margretson Magee Secondary School Class of 1962

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

About Vancouver, BC Alumni

The listing of alumni from Vancouver, BC includes graduates from 34 schools. To filter results, select a Vancouver, BC high school using the links to the right. The Vancouver alumni list on this page come from a variety of sources. Clicking one of your friends will give you locations that you can get back in touch with the fellow graduate. To view alumni that graduated in Vancouver around your class year, enter your graduation year in the search box at the top of the page. You may also be able to find friends close to your home town. We also have listings for graduates from North Vancouver, BC, West Vancouver, BC, or Burnaby, BC.