Click on an alumni listing from Vancouver, BC to find more information about the person.

Can't find the person you are looking for?
Search Classmates.com®

School Not Listed? Click here to search Classmates.com®

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Name High School Grad Year
Terri Latrimouille Kitsilano Secondary School Class of 1967
Anna Lau Windermere Secondary School Class of 1991
Bobby Lau Windermere Secondary School Class of 2010
Elaine Lau Lord Byng Secondary School Class of 1982
Herrison Lau John Oliver Secondary School Class of 1987
Joyce Lau Point Grey Secondary School Class of 2006
Queenie Lau Killarney Secondary School Class of 1985
Susan Lau Killarney Secondary School Class of 1979
Sylvia Lau Windermere Secondary School
Suzy Launder Templeton Secondary School
David Laurie Windermere Secondary School Class of 1965
Hugh Lautard Lord Byng Secondary School
Arlene Lauzon Killarney Secondary School Class of 1964
Mary Lavin York House School
Joan Lavis Kitsilano Secondary School Class of 1954
Greg Lavkulich Lord Byng Secondary School Class of 1983
Annick Lavoie Kitsilano Secondary School Class of 2013
Brian Lavoie Vancouver Technical Sec School Class of 1966
Harry Lavoie Vancouver Technical Sec School Class of 1957
Karen Law John Oliver Secondary School
Stephanie Lawinsky Templeton Secondary School Class of 2011
Kathy Lawrence Britannia Secondary School Class of 1971
Don Lawson Killarney Secondary School Class of 1972
Sara Lawson Gladstone Secondary School Class of 1978
Dan Layborn Sir Winston Churchill Sec School Class of 1975
Dawn Laybourn Sir Winston Churchill Sec School Class of 1977
Helmut Lazurek Killarney Secondary School Class of 1969
Hai Le Gladstone Secondary School Class of 2005
Linda Le Sir Charles Tupper Sec School Class of 2003
Simon Leach Eric Hamber Secondary School Class of 1992
Robert Leahy St Georges School Class of 1983
Susan Leahy St Patricks School Class of 1989
Paul Leary John Oliver Secondary School Class of 1974
Robin Leckie St Georges School Class of 1968
Donna Leclerc Kitsilano Secondary School Class of 1968
Joanne Ledger Killarney Secondary School Class of 1975
Aida Lee Templeton Secondary School Class of 1979
Amy Lee Templeton Secondary School Class of 1982
Ana Lee John Oliver Secondary School Class of 1975
Anthony Lee Eric Hamber Secondary School Class of 1975
Anthony Lee Kitsilano Secondary School Class of 1979
Benito Lee Britannia Secondary School Class of 1987
Binna Lee Prince Of Wales Sec School Class of 1994
Bob Lee Windermere Secondary School Class of 1989
Chris Lee Killarney Secondary School Class of 1987
Christina Lee Gladstone Secondary School Class of 1991
Dale Lee Gladstone Secondary School Class of 1983
Daria Lee Gladstone Secondary School Class of 1981
Grace Lee Templeton Secondary School Class of 1977
Howard Lee Britannia Secondary School Class of 1967
Ivan Lee Templeton Secondary School Class of 1989
Janet Lee Little Flower Academy Class of 1967
Jason Lee Gladstone Secondary School Class of 1999
Jeanette Lee John Oliver Secondary School Class of 1975
Jeff Lee Templeton Secondary School Class of 1990
Joety Lee Eric Hamber Secondary School Class of 1990
Jonathan Lee Windermere Secondary School Class of 2002
Karen Lee Gladstone Secondary School Class of 1986
Karen Lee Britannia Secondary School Class of 1989
Krisy Lee Notre Dame High School Class of 2001
Lexx Lee Vancouver Technical Sec School
Lillie Lee Eric Hamber Secondary School Class of 1972
Lo Lee John Oliver Secondary School Class of 1975
Manda Lee Killarney Secondary School Class of 2007
Martin Lee Lord Byng Secondary School
Martin Lee Kitsilano Secondary School Class of 1979
Maureen Lee Killarney Secondary School
Nancy Lee Templeton Secondary School Class of 1980
Peter Lee Gladstone Secondary School Class of 1930
Peter Lee Kitsilano Secondary School Class of 1977
Rosemary Lee Britannia Secondary School Class of 1982
Semmy Lee Eric Hamber Secondary School Class of 2011
Sherry Lee Vancouver Technical Sec School Class of 1984
Stan Lee Gladstone Secondary School Class of 1973
Susie Lee Eric Hamber Secondary School Class of 1969
Terry Lee Sir Charles Tupper Sec School Class of 1984
Tony Lee Windermere Secondary School Class of 1998
Vincent Lee Gladstone Secondary School Class of 1999
Wendy Lee Gladstone Secondary School Class of 1982
Ron Lees Lord Byng Secondary School Class of 1957
Sandra Lees Lord Byng Secondary School Class of 1969
Barbara Leffler John Oliver Secondary School Class of 1970
Michael Legault Kitsilano Secondary School Class of 2007
Phillip Legg Lord Byng Secondary School Class of 1971
Ann Legge Prince Of Wales Sec School Class of 1953
Chris Leggett Windermere Secondary School Class of 1978
Spencer Leigh Magee Secondary School
Andrea Lemay John Oliver Secondary School
Dorothy Lemercier Windermere Secondary School Class of 1965
Larry Lemon Kitsilano Secondary School
Fredilynn Lenard Kitsilano Secondary School Class of 1966
David Lennox Gladstone Secondary School Class of 1957
Robert Leong Gladstone Secondary School Class of 1984
Sheryl Leong Britannia Secondary School Class of 1970
Stephanie Lepage Lord Byng Secondary School Class of 1986
Elizabeth Leslie Windermere Secondary School Class of 1971
Gordon Lester John Oliver Secondary School Class of 1971
Tony Letvinchuk Vancouver Technical Sec School Class of 1976
Allen Leung Windermere Secondary School Class of 1998
Annie Leung Britannia Secondary School
Mike Leung Gladstone Secondary School Class of 1981
Patrice Leung Lord Byng Secondary School Class of 1978
Pirry Leung Magee Secondary School Class of 2002
Yvonne Leung Sir Charles Tupper Sec School Class of 1993
Mary Levasseur Eric Hamber Secondary School Class of 1977
Peter Leventakis Kitsilano Secondary School Class of 1984
Henry Lew Templeton Secondary School Class of 1985
Janet Lew Templeton Secondary School Class of 1989
Victor Lew Gladstone Secondary School Class of 1977
Angela Lewis Lord Byng Secondary School Class of 1974
Calvin Li Sir Winston Churchill Sec School
Denise Li John Oliver Secondary School
Eric Li Point Grey Secondary School Class of 2008
Gary Li Windermere Secondary School Class of 1989
Jew Li Windermere Secondary School Class of 2010
Kelvin Li Sir Winston Churchill Sec School Class of 2007
Kevin Li Point Grey Secondary School
Kevin Li Sir Winston Churchill Sec School Class of 2008
Mary Li Little Flower Academy
Raymond Li Killarney Secondary School Class of 1999
Robert Li John Oliver Secondary School Class of 2003
Wilma Li Gladstone Secondary School
Florence Liang Point Grey Secondary School Class of 2003
Michele Liang Windermere Secondary School Class of 2000
William Liang Eric Hamber Secondary School Class of 1976
Cam Liberki Templeton Secondary School Class of 1990
John Lien Gladstone Secondary School Class of 1999
Ian Lifchus Kitsilano Secondary School Class of 1963
Douglas Lightheart Notre Dame High School Class of 1967
John Liket St Georges School
Greg Lillico Point Grey Secondary School Class of 1972
Betty Lim John Oliver Secondary School Class of 1980
Cheryl Lim Britannia Secondary School Class of 1977
Chris Lim Templeton Secondary School Class of 1971
David Lim John Oliver Secondary School Class of 1974
Adam Limbrose Templeton Secondary School Class of 1977
Mike Lin Kitsilano Secondary School
Allan Lind Lord Byng Secondary School Class of 1958
Naida Lindner Sir Charles Tupper Sec School Class of 1969
David Lindsey Britannia Secondary School Class of 1960
Dwaine Lindvik Vancouver Technical Sec School
Judy Lipinski Windermere Secondary School Class of 1966
Karen Lipp Vancouver Technical Sec School Class of 1973
Terry Lipss John Oliver Secondary School Class of 1983
Robert Lisle Point Grey Secondary School Class of 1968
Pola Litsky Eric Hamber Secondary School Class of 1986
Sharon Litsky Eric Hamber Secondary School Class of 1984
Kam Litter Windermere Secondary School
David Little Windermere Secondary School Class of 1982
Glenna Little Magee Secondary School Class of 1965
Dianne Litwin Notre Dame High School Class of 1963
Curt Litzke Point Grey Secondary School Class of 1987
Anthony Liu Gladstone Secondary School Class of 2012
Debra Liu Eric Hamber Secondary School Class of 2000
Doreen Liu Windermere Secondary School Class of 1982
Mary Liu Templeton Secondary School Class of 1973
Tommy Liu Windermere Secondary School Class of 2008
Brenda Livingston Vancouver Technical Sec School Class of 1979
Susan Lloyd Gladstone Secondary School Class of 1976
Uliana Lloyd Notre Dame High School Class of 1984
Elaina Lo Gladstone Secondary School Class of 1987
Jonathan Lo Sir Winston Churchill Sec School Class of 1994
Angela Lochhead Windermere Secondary School
Evelyn Lock Eric Hamber Secondary School Class of 1984
Gordie Locke Windermere Secondary School Class of 1992
Paula Locke Lord Byng Secondary School Class of 1963
Caprice Lockhead Windermere Secondary School Class of 1984
Sue Lockington Point Grey Secondary School Class of 1973
Gloria Lodge John Oliver Secondary School Class of 1980
Larry Lodge John Oliver Secondary School Class of 1968
Maisie Loe Gladstone Secondary School Class of 1990
William Loftus John Oliver Secondary School Class of 1993
Amber Logie Kitsilano Secondary School
Gail Loiselle John Oliver Secondary School Class of 1966
Mil Lol John Oliver Secondary School Class of 1988
Danica Loncar Britannia Secondary School Class of 1978
Victor Loney Eric Hamber Secondary School Class of 1976
Mary Long Little Flower Academy Class of 1983
Vaile Long Lord Byng Secondary School Class of 1977
Rocky Longton Kitsilano Secondary School
Jean Loo Killarney Secondary School Class of 1979
Peter Lood Point Grey Secondary School Class of 1965
Michelle Loro Windermere Secondary School Class of 1980
Lydia Lot Killarney Secondary School Class of 1974
Doug Lott Eric Hamber Secondary School Class of 1964
Shelley Lou Kitsilano Secondary School Class of 1980
Shirley Lou Kitsilano Secondary School Class of 1973
Bernie Loughran Gladstone Secondary School Class of 1958
Rick Lougran Kitsilano Secondary School Class of 1956
Calvin Louie Eric Hamber Secondary School Class of 1973
Jonathan Louie Point Grey Secondary School Class of 2002
Julia Louie Windermere Secondary School Class of 1989
Karen Louie Eric Hamber Secondary School Class of 1975
Nancy Louie John Oliver Secondary School Class of 1984
Raymon Louie Templeton Secondary School Class of 1988
Cathy Loukas Prince Of Wales Sec School Class of 1980
Anna Lovick Point Grey Secondary School
Annie Low Windermere Secondary School Class of 1976
Larry Low Britannia Secondary School Class of 1979
Peter Low Notre Dame High School
Donna Lowden Point Grey Secondary School Class of 1985
Danny Lowe John Oliver Secondary School Class of 1986
Terry Lowe Templeton Secondary School Class of 1972
Tony Lowe Sir Winston Churchill Sec School Class of 1976
Victor Lowe Eric Hamber Secondary School Class of 1964
Fran Lu Gladstone Secondary School
Francis Lu Gladstone Secondary School Class of 1983
Henry Lu Windermere Secondary School Class of 1987
Kevin Lu Vancouver Christian School
Tecson Lucia Windermere Secondary School Class of 1980
Vicia Lucier Point Grey Secondary School Class of 1973
Donna Lueck John Oliver Secondary School
Richard Lueger Sir Charles Tupper Sec School Class of 1963
Amiee Lui Killarney Secondary School Class of 1993
Anita Lui Prince Of Wales Sec School Class of 2000
Danny Lui Templeton Secondary School Class of 1976
Barbara Luisuk Sir Charles Tupper Sec School Class of 1966
Aldona Lukosevicius Kitsilano Secondary School Class of 1964
Antony Lulic Killarney Secondary School
David Lum Eric Hamber Secondary School Class of 1988
Florence Lum Gladstone Secondary School Class of 1987
Linda Lum Eric Hamber Secondary School Class of 1976
Sherri Lum Vancouver Technical Sec School Class of 1984
Hans Lundstrom Magee Secondary School Class of 1971
Alvin Lung Sir Winston Churchill Sec School Class of 1980
Darlene Lunn John Oliver Secondary School Class of 1966
Brad Luo Killarney Secondary School Class of 2007
Jennifer Luo Windermere Secondary School Class of 2010
Dario Luongo Templeton Secondary School Class of 1976
Kenneth Luporini Vancouver Technical Sec School Class of 1947
Carolyn Lush Gladstone Secondary School Class of 1962
Rick Lutz Windermere Secondary School Class of 1972
Wilson Luu Windermere Secondary School Class of 2000
Margaret Lydon Little Flower Academy Class of 1953
Graham Lye Point Grey Secondary School Class of 1992
Andy Ma Vancouver Technical Sec School Class of 1990
Charlene Ma Sir Charles Tupper Sec School
Elaine Ma Britannia Secondary School Class of 1989
Elanie Ma Britannia Secondary School Class of 1988
Ja Ma Windermere Secondary School Class of 1991
Justine Ma Gladstone Secondary School Class of 1999
Kelly Ma Point Grey Secondary School Class of 1992
Michael Ma Sir Winston Churchill Sec School Class of 1968
Pearl Ma Killarney Secondary School Class of 1996
Raymond Ma Gladstone Secondary School Class of 1982
Rick Ma Britannia Secondary School Class of 1981
Jay Macallum Lord Byng Secondary School Class of 1983
Ian Macaskill Kitsilano Secondary School Class of 1967

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

About Vancouver, BC Alumni

The listing of alumni from Vancouver, BC includes graduates from 34 schools. To filter results, select a Vancouver, BC high school using the links to the right. The Vancouver alumni list on this page come from a variety of sources. Clicking one of your friends will give you locations that you can get back in touch with the fellow graduate. To view alumni that graduated in Vancouver around your class year, enter your graduation year in the search box at the top of the page. You may also be able to find friends close to your home town. We also have listings for graduates from North Vancouver, BC, West Vancouver, BC, or Burnaby, BC.