Click on an alumni listing from Vancouver, BC to find more information about the person.

Can't find the person you are looking for?
Search Classmates.com®

School Not Listed? Click here to search Classmates.com®

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

Name High School Grad Year
Amy Chin Britannia Secondary School Class of 2000
Fred Chin Templeton Secondary School Class of 1972
Yvonne Chin Eric Hamber Secondary School Class of 1975
Sarah Chisholm Prince Of Wales Sec School Class of 1984
Kenneth Chiu King George School Class of 1996
Mimi Chiu Gladstone Secondary School Class of 1999
Derek Cho Eric Hamber Secondary School Class of 2002
Kevin Cho Windermere Secondary School Class of 1988
Nancy Cho Eric Hamber Secondary School Class of 1977
Terry Cho Eric Hamber Secondary School Class of 1980
Rose Choi Killarney Secondary School Class of 1987
Bill Chomaschuk Sir Charles Tupper Sec School
Donella Chong Eric Hamber Secondary School Class of 1972
Gen Chong Eric Hamber Secondary School Class of 1963
Winnie Chong Britannia Secondary School
Jesse Choo Sir Charles Tupper Sec School Class of 1980
Tabitha Choo Vancouver Technical Sec School Class of 1988
Alan Chou Eric Hamber Secondary School Class of 1976
Alice Chow Killarney Secondary School Class of 1996
Annie Chow Templeton Secondary School Class of 1977
Clifton Chow Windermere Secondary School Class of 1999
David Chow Windermere Secondary School Class of 1982
Douglas Chow Britannia Secondary School Class of 1969
Elan Chow Point Grey Secondary School Class of 1984
Ivy Chow Killarney Secondary School Class of 1995
Jack Chow Fairview High School Of Commerce Class of 1962
James Chow Templeton Secondary School Class of 1986
Jason Chow Sir Charles Tupper Sec School Class of 1977
Jeannie Chow Templeton Secondary School Class of 1977
Lily Chow Vancouver Technical Sec School Class of 1984
Martin Chow Killarney Secondary School Class of 1991
Mary Chow Vancouver Technical Sec School
Paul Chow Vancouver Technical Sec School Class of 1984
Pearl Chow Gladstone Secondary School Class of 1973
Peter Chow Windermere Secondary School Class of 1981
Raymond Chow Gladstone Secondary School Class of 1999
Bill Christie Britannia Secondary School Class of 1953
Nancy Christie Magee Secondary School Class of 1998
Dennis Christler Vancouver Technical Sec School Class of 1993
Anne Chu Kitsilano Secondary School Class of 1979
Euland Chu David Thompson Sec School Class of 2007
Howard Chu Gladstone Secondary School Class of 1984
Patricia Chu Gladstone Secondary School Class of 2002
Brittany Chua Crofton House Class of 2010
Anna Chung Point Grey Secondary School Class of 2001
Carrie Chung Eric Hamber Secondary School Class of 1982
Carson Chung Eric Hamber Secondary School
Debra Chung Britannia Secondary School
Linda Chung Templeton Secondary School Class of 2001
Lindia Chung Templeton Secondary School
Ron Chunick Kitsilano Secondary School Class of 1966
Jeff Churchill Lord Byng Secondary School Class of 1988
Shaira Ciego Windermere Secondary School Class of 2013
Galia Ciprut Eric Hamber Secondary School Class of 1984
Steven Cirotto Notre Dame High School Class of 1992
Shawn Clare Point Grey Secondary School Class of 1980
Barry Claridge Magee Secondary School Class of 1948
Cary Clark Kitsilano Secondary School Class of 1969
Margaret Clark Sir Winston Churchill Sec School Class of 1962
Marylee Clark Lord Byng Secondary School Class of 1973
Greg Clarkson John Oliver Secondary School Class of 1977
Gregory Clarkson John Oliver Secondary School Class of 1977
Christine Clearihue Lord Byng Secondary School
Kent Cleavely John Oliver Secondary School Class of 1984
Michael Cloutier Kitsilano Secondary School Class of 1993
Shantelle Cnockaert Eric Hamber Secondary School Class of 1994
Philip Coan Lord Byng Secondary School Class of 1971
Brian Coates David Thompson Sec School Class of 1979
Jamie Coates David Thompson Sec School
Peter Coates King George School Class of 1948
Dave Coburn Eric Hamber Secondary School Class of 1963
Lawrence Cochran Kitsilano Secondary School Class of 1967
Diana Cochrane Notre Dame High School Class of 2003
Tracy Coe Windermere Secondary School
Mark Colak Glen Eden School
Dan Coleman Vancouver Technical Sec School Class of 1969
Laita Colemn Lord Byng Secondary School Class of 1964
Denise Coles Point Grey Secondary School Class of 1981
Miriam Collier Eric Hamber Secondary School Class of 1975
Gloria Collins Notre Dame High School Class of 1956
Meredith Colman Eric Hamber Secondary School Class of 1968
Marsha Colquhoun Point Grey Secondary School Class of 1966
Sally Coltart John Oliver Secondary School Class of 1964
Greg Colter Gladstone Secondary School Class of 1968
Marnie Conklin Magee Secondary School Class of 1994
Diane Connon Eric Hamber Secondary School Class of 1967
Lucille Connor Kitsilano Secondary School Class of 1955
Pat Connors Sir Winston Churchill Sec School Class of 1966
Lynda Conroy Windermere Secondary School Class of 1965
John Cooper King George School Class of 1972
Margaret Cooper Templeton Secondary School Class of 1970
Sylvia Cora St Johns School Class of 1982
Kathleen Corpo Fairview High School Of Commerce Class of 1962
Rosi Corra Windermere Secondary School Class of 1992
Tony Corrado Gladstone Secondary School Class of 1977
Darwin Cortez John Oliver Secondary School
Linda Costa Windermere Secondary School Class of 1968
Charlene Cottam Kitsilano Secondary School Class of 1958
Cliff Cotton David Thompson Sec School Class of 1944
Sheree Cotton Lord Byng Secondary School Class of 1959
Wendy Coulson Windermere Secondary School Class of 1982
Maureen Coulter Killarney Secondary School
David Course Lord Byng Secondary School Class of 1965
Bruce Cousin Lord Byng Secondary School Class of 1972
Vivian Cousins Kitsilano Secondary School Class of 1976
Janice Coutts Kitsilano Secondary School Class of 1973
Anne Cowan Gladstone Secondary School Class of 1977
Fred Cowan Windermere Secondary School Class of 1974
Larry Cowan Gladstone Secondary School Class of 1967
Susan Cowan Gladstone Secondary School Class of 1972
Sue Cowie Point Grey Secondary School Class of 1969
Terry Cowper Templeton Secondary School Class of 1973
Claudia Cox Kitsilano Secondary School Class of 1965
David Cox Lord Byng Secondary School Class of 1965
Donavan Cox Lord Byng Secondary School Class of 2004
Loren Cox Magee Secondary School
Elaine Coyle Britannia Secondary School Class of 1972
Herb Crabtree Britannia Secondary School Class of 1947
Debbie Craig Lord Byng Secondary School
Dick Craig Vancouver Technical Sec School Class of 1958
Marion Craig Windermere Secondary School Class of 1966
Samantha Craig Windermere Secondary School Class of 1975
Thomasina Crane Windermere Secondary School Class of 1973
Cathy Crawford Killarney Secondary School Class of 1976
Carol Creamore Templeton Secondary School Class of 1976
Blake Cripwell Fairview High School Of Commerce Class of 1957
Juan Cristales Windermere Secondary School Class of 2002
Cheryl Crocker Windermere Secondary School Class of 1986
Carolyn Crockett Prince Of Wales Sec School Class of 1982
Betty Crosby St Patricks School Class of 1951
Howard Cross Magee Secondary School Class of 1976
Shannion Cross Templeton Secondary School
Dave Crowder Killarney Secondary School Class of 1976
Jeremy Crowhurst Eric Hamber Secondary School Class of 1984
Janice Crowley David Thompson Sec School Class of 1975
Edisvey Cruz Killarney Secondary School Class of 2010
Ronald Csomany Sir Winston Churchill Sec School Class of 1967
Dana Cu Notre Dame High School Class of 1960
Judy Cubbon Killarney Secondary School Class of 1970
Theodore Culley Kitsilano Secondary School Class of 1963
William Cumming Eric Hamber Secondary School Class of 1967
Peter Cummings Lord Byng Secondary School Class of 1960
Paul Cunningham Killarney Secondary School Class of 1973
Ronald Cunningham Killarney Secondary School Class of 1961
William Cupit Britannia Secondary School Class of 1963
David Curor Lord Byng Secondary School Class of 1986
Donald Currie Lord Byng Secondary School Class of 1955
Jennifer Curzon York House School Class of 1982
John Custodio Eric Hamber Secondary School Class of 1982
Edmond Cuylits Kitsilano Secondary School Class of 1962
Chris Czerwinski Lord Byng Secondary School Class of 1973
Peter Czink Eric Hamber Secondary School Class of 1982
Jim Dahl Kitsilano Secondary School
Jessica Dai Killarney Secondary School
Kosta Dais Kitsilano Secondary School Class of 1979
Robert Dale Sir Charles Tupper Sec School Class of 1974
Faith Daley Vancouver Christian School
Fred Dalgleish Kitsilano Secondary School Class of 1960
Sabrina Dallavale Templeton Secondary School Class of 1988
Chris Dalrymple Kitsilano Secondary School Class of 1966
Christine Dalton Magee Secondary School Class of 1978
Liz Dalzell Windermere Secondary School Class of 1978
Mike Damico Gladstone Secondary School Class of 2005
Sandra Dancs Killarney Secondary School Class of 1979
Jennifer Danday David Thompson Sec School Class of 2005
Diana Dang Gladstone Secondary School Class of 1973
Paul Dangass Windermere Secondary School Class of 1978
Ron Danielsen Windermere Secondary School Class of 1971
Collen Daniles Templeton Secondary School Class of 1974
Joyce Dank Kitsilano Secondary School Class of 1944
Christensen Darlene Killarney Secondary School Class of 1970
Dean Darling Magee Secondary School Class of 1968
Singh Darren Gladstone Secondary School
Karen Davey Windermere Secondary School Class of 1978
Julia Davidson Killarney Secondary School
Susan Davidson Prince Of Wales Sec School Class of 1982
Nick Davie Notre Dame High School
Doris Davies Point Grey Secondary School
Keith Davies Gladstone Secondary School Class of 1969
Paul Davies Gladstone Secondary School
Penny Davies Sir Charles Tupper Sec School Class of 1972
Roger Davies Lord Byng Secondary School
John Davis Windermere Secondary School Class of 1974
Marilynn Davis Gladstone Secondary School Class of 1965
Rita Davis Templeton Secondary School Class of 1985
Karen Dawkings John Oliver Secondary School Class of 1973
Karen Dawkins John Oliver Secondary School Class of 1973
Dianne Dawson John Oliver Secondary School Class of 1958
Linda Dawson Vancouver Technical Sec School Class of 1974
Susan Day Lord Byng Secondary School Class of 1966
Melissa De Notre Dame High School Class of 1992
Darrell Dean John Oliver Secondary School Class of 1958
Muriel Dean Fairview High School Of Commerce Class of 1934
Alison Deane Eric Hamber Secondary School Class of 1972
Alex Dee Eric Hamber Secondary School Class of 2011
John Deer Point Grey Secondary School Class of 1976
Connie Defradus Killarney Secondary School Class of 1991
Connie Defredus Killarney Secondary School Class of 1991
George DeJesus David Thompson Sec School Class of 1985
Peter Delaney Lord Byng Secondary School Class of 1968
Greg Delima John Oliver Secondary School Class of 1992
Angelo Dellsanto Notre Dame High School
Barry Demarco Templeton Secondary School
Olga Demarinis Templeton Secondary School Class of 1979
Barbara Demetrioff David Thompson Sec School Class of 1966
Danny Deo Gladstone Secondary School Class of 1993
Romendra Deo Gladstone Secondary School Class of 1992
Gurcharn Deol David Thompson Sec School Class of 1968
Denise Deroche Little Flower Academy Class of 1980
Tricia Derry Kitsilano Secondary School Class of 1983
Leah Deyong Prince Of Wales Sec School Class of 1988
Kam Dhak John Oliver Secondary School Class of 2001
Inderjit Dhaliwal John Oliver Secondary School Class of 1995
Kamaljit Dhaliwal John Oliver Secondary School Class of 1987
Kelly Dhaliwal John Oliver Secondary School Class of 1979
Gurpreet Dhillion Windermere Secondary School Class of 2012
Haaj Dhillon John Oliver Secondary School Class of 2011
Harpreet Dhillon John Oliver Secondary School Class of 1993
Manpreet Dhillon Killarney Secondary School Class of 2008
Manuela Dias Gladstone Secondary School Class of 1984
Alex Dick Windermere Secondary School
Loreta Dickey Vancouver Technical Sec School
Loretta Dickey Vancouver Technical Sec School Class of 1960
Lance Dickinson Sir Charles Tupper Sec School Class of 1987
Karen Dickson Killarney Secondary School Class of 1971
Ernie Difonzo Templeton Secondary School
Maria Dikeakos Templeton Secondary School
Allison Dillon Point Grey Secondary School Class of 1979
Tony Dilorenzo Gladstone Secondary School Class of 1976
Amy Dinh Windermere Secondary School Class of 2010
Tammy Diniz Windermere Secondary School Class of 1987
Steven Dir Killarney Secondary School Class of 2009
Karen Dixon Killarney Secondary School Class of 1983
Virginia Dixon Eric Hamber Secondary School Class of 1994
Alexandra Dmitrasinovic Crofton House
Colleen Dnaiels Templeton Secondary School Class of 1973
Diana DNg Gladstone Secondary School Class of 1973
Chen Do Britannia Secondary School Class of 1992
Eva Dobri Templeton Secondary School Class of 1974
James Docherty Kitsilano Secondary School Class of 2005
Terry Dockery Kitsilano Secondary School Class of 1966
Rob Dodd St Georges School Class of 1968
Chris Dodge Kitsilano Secondary School Class of 1998
Gail Dodson Eric Hamber Secondary School Class of 1971
Tom Dodsworth Templeton Secondary School Class of 1967
Steven Doherty Vancouver College Class of 1993
David Doig Killarney Secondary School Class of 1983
Hilda Doka Kitsilano Secondary School Class of 1968
Erkie Domingo John Oliver Secondary School
Burton Don Britannia Secondary School Class of 1982

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

About Vancouver, BC Alumni

The listing of alumni from Vancouver, BC includes graduates from 34 schools. To filter results, select a Vancouver, BC high school using the links to the right. The Vancouver alumni list on this page come from a variety of sources. Clicking one of your friends will give you locations that you can get back in touch with the fellow graduate. To view alumni that graduated in Vancouver around your class year, enter your graduation year in the search box at the top of the page. You may also be able to find friends close to your home town. We also have listings for graduates from North Vancouver, BC, West Vancouver, BC, or Burnaby, BC.