Click on an alumni listing from Vancouver, BC to find more information about the person.

Can't find the person you are looking for?
Search Classmates.com®

School Not Listed? Click here to search Classmates.com®

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

Name High School Grad Year
Dana Todd Notre Dame High School
Ken Toffaletto Templeton Secondary School Class of 1966
Danny Toluso Templeton Secondary School Class of 1983
David Tomasello Templeton Secondary School Class of 1990
Brenda Tomlin Windermere Secondary School Class of 1987
Tami Tommila Windermere Secondary School Class of 1984
Amy Tompson Templeton Secondary School Class of 1972
Karen Tong Lord Byng Secondary School Class of 1974
Yoshio Tonogai Vancouver Technical Sec School Class of 1942
Wayne Topham John Oliver Secondary School Class of 1980
Csaba Torok Vancouver Technical Sec School Class of 1984
Katharine Tosh Lord Byng Secondary School Class of 1993
Louise Towill Sir Winston Churchill Sec School Class of 1963
Kent Toy Killarney Secondary School Class of 1986
Rory Tracy Sir Charles Tupper Sec School Class of 1984
Andrea Trademan Sir Winston Churchill Sec School Class of 1971
Amanda Trallino Templeton Secondary School Class of 1985
Anna Tramonte Killarney Secondary School Class of 1989
Crystal Tran Gladstone Secondary School Class of 2009
Peter Tran Sir Charles Tupper Sec School Class of 1989
Ron Tran Sir Charles Tupper Sec School Class of 1993
Thanh Tran Britannia Secondary School Class of 1996
Austin Trasolini Killarney Secondary School Class of 1970
Giuliana Trasolini Eric Hamber Secondary School Class of 1973
Lynn Tremblay Eric Hamber Secondary School Class of 1972
Monika Tretschock Sir Charles Tupper Sec School Class of 1984
Glenn Trewella Killarney Secondary School Class of 1975
Sheila Trewella Killarney Secondary School Class of 1975
Mai Trinh Windermere Secondary School Class of 1994
Judy Troy Little Flower Academy
Rand Trudell Gladstone Secondary School Class of 1967
Clara Trudgian Killarney Secondary School Class of 1970
Tina Tsai York House School
Sandra Tsakumis Little Flower Academy Class of 1991
Muriel Tsang Eric Hamber Secondary School Class of 1976
Tom Tsang Eric Hamber Secondary School Class of 1981
Tammy Tse John Oliver Secondary School
Yee Tse John Oliver Secondary School Class of 1994
Barbara Tulk York House School Class of 1963
Donna Tully Fairview High School Of Commerce
Frances Turcic Notre Dame High School Class of 1978
Francis Turcic Notre Dame High School Class of 1978
Andria Turi Notre Dame High School Class of 2000
Bridget Turnbull Windermere Secondary School Class of 1979
Bridgit Turnbull Windermere Secondary School Class of 1979
Linda Turner Windermere Secondary School Class of 1956
Barry Turriff Kitsilano Secondary School Class of 1958
Mark Tyson Gladstone Secondary School Class of 1964
Mark Tyson Killarney Secondary School Class of 1963
Francis Tyurcic Notre Dame High School Class of 1978
Sandra Uncao Windermere Secondary School Class of 1998
Kim Unrau Sir Charles Tupper Sec School Class of 1977
Chris Urbanowski Killarney Secondary School Class of 1973
Bryan Uyesugi Windermere Secondary School Class of 1970
Marta Vainio Templeton Secondary School Class of 1967
Pamela Valencia John Oliver Secondary School
Patricia Valentini Notre Dame High School Class of 1990
Andy Valenzuela Britannia Secondary School
John Valera Killarney Secondary School Class of 1974
Dave Valle Point Grey Secondary School Class of 1988
John Valley Lord Byng Secondary School Class of 1985
Jonathan Vance St Georges School Class of 1985
Arthur Vanderhorst Lord Byng Secondary School Class of 1969
Irene Vanderhorst Templeton Secondary School Class of 1962
Emma Vandervoort Lord Byng Secondary School Class of 1962
Tony Varga Killarney Secondary School Class of 1975
Sally Varney John Oliver Secondary School Class of 1975
Guy Varty Windermere Secondary School
Roger Vecchio Britannia Secondary School Class of 1976
Tomasso Vecchio Britannia Secondary School
Sarah Vedan Kitsilano Secondary School Class of 1991
Sherry Velestuck Gladstone Secondary School Class of 1977
Sherry Velestuk Gladstone Secondary School Class of 1977
Shelley Velichko Killarney Secondary School Class of 1975
Freddy Veloso Killarney Secondary School Class of 1990
Sherry Velstuck Gladstone Secondary School Class of 1977
Peter Vengshoel Sir Winston Churchill Sec School Class of 1963
Louise Vergnano Windermere Secondary School Class of 1970
Janette Vernon Windermere Secondary School Class of 1971
Isaac Veroni Templeton Secondary School Class of 1992
John Verschaer Killarney Secondary School Class of 1970
Luigi Versoza John Oliver Secondary School Class of 2014
Generoso Vicente University Hill Sec School Class of 1964
Branko Vicic Templeton Secondary School
Brian Vidas Templeton Secondary School Class of 1991
Grace Vilar Windermere Secondary School Class of 2002
Grace Villar Windermere Secondary School Class of 2002
Brenda Villegas Killarney Secondary School Class of 1996
Joan Vincent Magee Secondary School Class of 1940
Eric Vinge Eric Hamber Secondary School
Erik Vinge Eric Hamber Secondary School
Alexis Vinh Little Flower Academy
Adam Vint Lord Byng Secondary School Class of 2000
Michel Vitek King George School Class of 1999
James Vo Windermere Secondary School Class of 2003
Marlene Vogt John Oliver Secondary School Class of 1974
Carol Voje Windermere Secondary School Class of 1980
Thomas Volker King George School Class of 1993
Helen Volkow Templeton Secondary School
Steven Vonmeyenfeldt Kitsilano Secondary School Class of 2004
Gerald Voo Gladstone Secondary School Class of 1976
Eleonore Vorberg Kitsilano Secondary School Class of 1972
Sylvia Vorberg Kitsilano Secondary School Class of 1973
Terry Vosper Templeton Secondary School Class of 1973
Bernice Vranic Killarney Secondary School Class of 1979
Mary Vu King George School Class of 1996
Jason Vuong Templeton Secondary School Class of 1992
Margret Waal John Oliver Secondary School Class of 1959
Heather Waddell Windermere Secondary School Class of 1965
John Waddington Sir Winston Churchill Sec School Class of 1969
Tammy Wagner Windermere Secondary School Class of 2001
Tim Wain Point Grey Secondary School Class of 1968
Dan Wakeling Windermere Secondary School Class of 1978
Arlene Walker York House School Class of 1968
Dennis Walker Lord Byng Secondary School Class of 1959
Shannon Walker Little Flower Academy Class of 1980
Brian Walks Lord Byng Secondary School Class of 1973
Glenn Wall Windermere Secondary School Class of 1972
Stacey Wall Lord Byng Secondary School Class of 1987
Audrey Wallace Crofton House Class of 1978
Louise Wallace Point Grey Secondary School Class of 1983
Rick Walmsley John Oliver Secondary School
Laurie Walrath John Oliver Secondary School Class of 1978
Barbara Walsh Little Flower Academy Class of 1967
Barbra Walsh Little Flower Academy Class of 1967
Carmel Walsh Little Flower Academy
Una Walsh Little Flower Academy Class of 1971
Larry Walsnuk Sir Charles Tupper Sec School
Elizabeth Walstra John Oliver Secondary School
Liz Walstra John Oliver Secondary School Class of 1974
Steve Walter John Oliver Secondary School Class of 1986
Sidney Walton John Oliver Secondary School
Amy Wang Templeton Secondary School Class of 2011
Anna Wang Lord Byng Secondary School Class of 1974
Jason Wang Magee Secondary School Class of 2011
Sam Wang Sir Winston Churchill Sec School Class of 2006
Dylan Wannell Kitsilano Secondary School Class of 1988
Gail Ward Vancouver Technical Sec School
Holly Ward Eric Hamber Secondary School Class of 1976
Kris Waroway Point Grey Secondary School Class of 1987
Ray Warren John Oliver Secondary School Class of 1951
Raymond Warren John Oliver Secondary School
Dominique Washington King George School Class of 2004
Lois Watanabe Sir Charles Tupper Sec School Class of 1973
Robert Watdon Templeton Secondary School Class of 1965
Michael Watson Eric Hamber Secondary School Class of 1969
Sharon Watson Vancouver Technical Sec School Class of 1978
Sherry Watson Killarney Secondary School Class of 1971
Tom Watson Sir Charles Tupper Sec School Class of 1975
Dennis Watt Britannia Secondary School Class of 1961
Kenneth Watt Lord Byng Secondary School Class of 1952
Norma Watt Prince Of Wales Sec School Class of 1972
Peter Watts Templeton Secondary School Class of 1985
Clary Wayne Kitsilano Secondary School Class of 1973
Pat Weatherall Lord Byng Secondary School Class of 1973
John Webb John Oliver Secondary School
Matt Webb Magee Secondary School Class of 2000
Shirley Webb Magee Secondary School Class of 1978
Betty Webber John Oliver Secondary School Class of 1952
James Weglo Windermere Secondary School Class of 1967
Jim Weglo Windermere Secondary School
Susan Weibe John Oliver Secondary School Class of 2006
Lisa Weiner Eric Hamber Secondary School
Susan Weinzierl Killarney Secondary School
Trudy Weinzierl Killarney Secondary School Class of 1967
Debbie Wellingdin Windermere Secondary School Class of 1978
Ray Wells Eric Hamber Secondary School Class of 1994
Greta Wenth David Thompson Sec School Class of 1978
Alyssa Wentworth Magee Secondary School Class of 1984
Colleen Weremchuk Prince Of Wales Sec School Class of 1972
Ken Weremchuk Magee Secondary School
Iris West John Oliver Secondary School Class of 1962
Jeff West Kitsilano Secondary School
Rick West Gladstone Secondary School
Valerie West Windermere Secondary School Class of 1969
Janice Westfall Notre Dame High School Class of 1977
Arvida Westman Fairview High School Of Commerce Class of 1947
Garth Wheeler Kitsilano Secondary School
Doug White Windermere Secondary School Class of 1977
Merlyn White King Edward School Class of 1949
Owen White John Oliver Secondary School Class of 1977
Percy White King Edward School
Trudy White Sir Winston Churchill Sec School Class of 1972
Bruce Whiteside Lord Byng Secondary School Class of 1953
Angela Whitred Sir Charles Tupper Sec School Class of 1985
Dionne Whittaker Lord Byng Secondary School
Ron Whyte Point Grey Secondary School Class of 1975
Edward Wickens Windermere Secondary School Class of 1971
Melita Wiezoreck Windermere Secondary School
Lori Wigston Windermere Secondary School Class of 1973
Jessica Wilde Kitsilano Secondary School Class of 2004
David Wilding Point Grey Secondary School Class of 1978
Terri Wilkes Kitsilano Secondary School Class of 1960
Judy Williaamson John Oliver Secondary School Class of 1962
Darlene Williams Point Grey Secondary School Class of 1968
James Williams Eric Hamber Secondary School
John Williams Vancouver Technical Sec School Class of 1977
Martin Williams Kitsilano Secondary School Class of 1987
Myron Williams Kitsilano Secondary School Class of 1972
Ted Williams Gladstone Secondary School Class of 1953
Judy Williamson John Oliver Secondary School Class of 1963
Laurie Williamson Lord Byng Secondary School Class of 1972
Marie Williamson Sir Charles Tupper Sec School Class of 2010
Blaire Willis Notre Dame High School Class of 1997
Brenda Willis Killarney Secondary School Class of 1974
Pam Willis Killarney Secondary School Class of 1971
Paul Willis Vancouver College Class of 1992
Christine Wills John Oliver Secondary School Class of 1977
Greg Wilsher Killarney Secondary School Class of 1976
Beverley Wilson Vancouver Technical Sec School Class of 1961
Danielle Wilson Killarney Secondary School
Dave Wilson Kitsilano Secondary School Class of 1962
Florence Wilson Point Grey Secondary School Class of 1940
Ian Wilson Point Grey Secondary School Class of 1978
Judy Wilson Kitsilano Secondary School Class of 1962
Leah Wilson Lord Byng Secondary School
Lisa Wilson Killarney Secondary School Class of 1978
Marney Wilson Vancouver Technical Sec School Class of 1968
Marnie Wilson Windermere Secondary School Class of 1964
Diana Winkler Crofton House Class of 1978
Ira Winrob Prince Of Wales Sec School Class of 1998
Linda Witala Windermere Secondary School Class of 1981
Michael Woicihowicz Britannia Secondary School Class of 1965
Janusz Wojcik Gladstone Secondary School Class of 1975
Frank Wolf Sir Winston Churchill Sec School Class of 1965
Barry Woloski Point Grey Secondary School Class of 1971
Michelle Womg Killarney Secondary School Class of 2011
Ada Wong Eric Hamber Secondary School Class of 2006
Alan Wong Vancouver College Class of 1987
Anita Wong Templeton Secondary School Class of 1976
Ann Wong John Oliver Secondary School Class of 1975
Beatriz Wong Eric Hamber Secondary School
Betty Wong Templeton Secondary School
Bill Wong Templeton Secondary School Class of 1972
Billy Wong Eric Hamber Secondary School Class of 2012
Bing Wong Britannia Secondary School Class of 1987
Brian Wong Killarney Secondary School Class of 1993
Bryan Wong Windermere Secondary School Class of 1983
Charles Wong Point Grey Secondary School Class of 1989
Chrissy Wong Killarney Secondary School Class of 1985
Cindy Wong Windermere Secondary School Class of 2006
Cindy Wong Gladstone Secondary School Class of 1983
Cynthia Wong Sir Winston Churchill Sec School Class of 1985
David Wong Britannia Secondary School Class of 1979
David Wong Windermere Secondary School Class of 1979
Donna Wong Templeton Secondary School Class of 1978
Dung Wong Killarney Secondary School Class of 1985
Edmond Wong Gladstone Secondary School
Edward Wong Vancouver Technical Sec School Class of 1982
Elisa Wong John Oliver Secondary School Class of 2001

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

About Vancouver, BC Alumni

The listing of alumni from Vancouver, BC includes graduates from 34 schools. To filter results, select a Vancouver, BC high school using the links to the right. The Vancouver alumni list on this page come from a variety of sources. Clicking one of your friends will give you locations that you can get back in touch with the fellow graduate. To view alumni that graduated in Vancouver around your class year, enter your graduation year in the search box at the top of the page. You may also be able to find friends close to your home town. We also have listings for graduates from North Vancouver, BC, West Vancouver, BC, or Burnaby, BC.